SBÍRKA PRO POSTIŽENÉ NIČIVÝM TORNÁDEM II.

  • Úvod    /
  • Novinky
  •    /   
  • SBÍRKA PRO POSTIŽENÉ NIČIVÝM TORNÁDEM II.

SBÍRKA PRO POSTIŽENÉ NIČIVÝM TORNÁDEM II.

Za Klub chovatelů dostihových chrtů Lednice opět děkujeme všem návštěvníkům, účastníkům a činovníkům za finanční dary na pomoc pro postižené ničivým tornádem do naší pokladny pro dobrovolné vstupné na naší Grand Prix, jednu z nestarších chrtařských dostihových akcí ve východní Evropě konanou dne 4.7.2021.

Přestože účast byla díky kolizi s ostatními akcemi podstatně slabší, vybralo se zejména díky činovníkům, rozhodčím, veterinářce a členům klubu částka téměř 5.000,- Kč, firma Ocelit tuto sumu zakulatila na 20.000,- Kč. Přestože, obětavost občanů, co se týká finančních darů, je sice nezměrná a na darovacích kontech obcí se shromažďují nezanedbatelné sumy, bohužel se tyto prostředky zatím k postiženým občanům nedostávají, vzhledem k nezáviděníhodnému úkolu starostů obcí, najít klíč, jak tyto prostředky spravedlivě rozdělovat. Proto jsme přikročili i tentokrát, stejně jako v případě minulého předání vybrané finanční částky adresně panu Pavkovi (jeho dům ještě dnes stál, ale byl určen k demolici a dnes večer už nebude stát) k adresnému předání celé vybrané částky 20.000,- Kč, panu Josefu Dvořáčkovi, Mikulčice č.p. 436, na jehož domku se Tornádo taktéž vyřádilo. A protože kdo rychle dává 2x dává, věříme, že peníze, která jsme dnes  10.7.2021předalí, pomohou dům rychle dostat pod střechu a minimalizovat tak škody, které živel napáchal.

Opět připomínám, že si velmi dobře pamatujeme na rok, kdy naši dráhu a budovy zaplavily povodně a také na adresnou pomoc, které se nám dostalo.

Rozsah škod způsobený čtvrtečním živlem na břeclavsku a hodonínsku je i po více než 14 ti dnech stále katastrofálních rozměrů.

Na fotkách jsou řemeslníci ze Svatobořic-Mistřína a pomocníci z celé ČR, při šalování věnce na domě pana Dvořáčka. Dále také dům Víti Pavky určený k demolici.

 

 

 

Ing. Zdeněk Barák

Předseda KCHDCH Lednice z.s.

Přiložené soubory:Velikost:Typ: